Universiaad: Gwangju 2015

logo_top

Lõuna-Koreas Gwnagjus on käimas Universiaad 2015. Universiaad algas 3. juulil ning kestab 14. juulini. Ka sõudjad on Lõuna-Koreas Eestit esindamas, kokku kolme paatkonnaga – naiste kahepaadil Kaisa Pajusalu ja Marliis Reinkort, meeste kahepaadil Geir Suursild ja Jüri-Mikk Udam ning meeste ühepaadil Joosep Laos.

Universiaad on multi-spordiüritus kõikidele üliõpilastele üle maailma, mille eesmärgiks on kultuuri ja hariduse edendamine maailma ülikoolides läbi spordi. Suve Universiaadil veetakse vägikaigast 13. kohustuslikul spordialal ning lisaks saab korraldaja-linn valida lisaks spordialasid, millel võistledakse, tänavused alad leiad siit. Universiaadilt võtavad osa ülikoolides õppivad sportlased ligikaudu 170 riigist. Universiaadi koduleht asub siin.

Sõudjatel on tänaseks hommikuks aga juba eelsõidud peetud. Kaisa Pajusalu ja Marliis Reinkort olid oma eelsõidus ajaga 7:18.76 kolmandad ning pääsesid sellega otse edasi A/B poolfinaalidesse. Ka Geir Suursild ja Jüri-Mikk Udam olid eelsõidus kolmandad ning aeg 6:37.07 tagas neile koha A/B poolfinaalides. Joosep Laosel otse poolfinaalidesse pääseda ei õnnestunud, ajaga 8:24.68 oli Laos viies ning pidi edasipääsu nimel võistlema vahesõidus. Seal oli ta esimene ajaga 7:14.65, mis tähendab edasipääsu poolfinaalidesse.

Kõik tulemused ilmuvad siia.

Kaart
Universiaad 2015 peetakse Gwangju linnas Lõuna-Koreas.