U23 MM: teine päev – Suursild/Laos poolfinaalides!

Teine võistluspäev Vareses tõi edu paarisaerulisele kahepaadile. Täna eelsõitudes startinud kolmest Eesti paatkonnast õnnestus otse A/B poolfinaalidesse pääseda Geir Suursillal ja Joosep Laosel. Ülejäänutel esimeste hulka pääseda ei õnnestunud ning uus võimalus tuleb homme (25.07).

Täna Eesti koondisest esimesena startinud meeste roolijata kahepaat kooseisus Sanglepp/Kuzmin olid oma eelsõidus viiendad ajaga 7:12.88. Esimese kahe edasipääseja hulka seega ei jõutud ning homme jätkatakse võistlust teises vahesõidus, mis toimub kell 11:19

Meeste paarisaerulisel kahepaadil startinud Suursild ja Laos olid oma sõidus kindlalt teised ajaga 6:30.79, otse edasi pääsesid kaks kiiremat ning seega tagati endale koht poolfinaalides. Sõidu võitis Saksamaa kahepaat ajaga 6:27.75. Esimesena jäi otse edasipääsust ilma Taani paatkond, kes finišeerus kolmandana ajaga 6:37.15. Poolfinaalid on kavas laupäeval kell 15:12 ja 15:19.

Naiste ühepaadil startinud Marliis Reinkort peab edasipääsu püüdma homsetes vahesõitudes. Ühepaatidel pääses eelsõitudest otse edasi vaid võitja ning Reinkortil, olles oma sõidus ajaga 8:38.37 kuues, see ei õnnestunud. Naiste ühepaatide vahesõidud toimuvad homme ning Reinkort on stardis kell 13:32.

Jüri-Mikk Udam, kes eile tagas endale osavõtjaterohkeimas võistlusklassis edasipääsu veerandfinaalidesse, võistleb samuti homme. Veerandfinaalid on kavas samuti homme ning Udam on esimeses sõidus, mis stardib kell 12:43.