Spordiaasta tõi sõudjatele autasusid

Peagi lõppev aasta tõi meie sõudjatele mitmeid nimekaid autasusid nii Pärnumaalt kui ka üle vabariigiliselt.

27. veebruaril toimusid nii Pärnus kui ka Tallinnas spordiaasta parimate autasustamised.

Pärnu Muuseumis tunnustati “Tähesäral” maakonna tublimaid sportlasi:

Aasta naissportlaseks valiti Euroopa Meistrivõistlustel pronksmedali võitnud Kaisa Pajusalu.

Aasta noortetreeneriks valiti Euroopa juunioride meistrivõistlustel kulla saanud Jüri-Mikk Udami ja Geir Suursilla treener Reet Palm.

Aasta noorsportlastest toodi esile Geir Suursild ja Andra-Laura Meeksa.

Aasta treeneri tiitli pälvis Matti Killing, kes aitas Londoni Olümpiamängudel neljapaadil saavutada neljanda koha ning Euroopa Meistrivõistlustel kuldse esikoha.

Aasta võistkonnaks saigi Killingu juhendamisel neljapaat koosseisus Allar Raja, Kaspar Taimsoo, Tõnu Endrekson ja Andrei Jämsa.

“Tähesäral” võttis Matti Killing vastu ka “Kultuuripärli” preemia, mis anti talle väga eduka treeneritöö ning sõudespordi edendamise eest Pärnus.

 Kultuuripärli preemia eesmärk on innustada ja tunnustada kõrgvormis kunstide, rahvakultuuri ning kehakultuuri ja spordi valdkonnas tegutsevate inimeste erialast pühendumist maakondades.

Preemia on algatatud Eesti Kultuurkapitali nõukogu poolt 2006. aastal ja seda antakse välja olenevalt maakonnast, kas ainult Kultuurkapitali maakondliku ekspertgrupi poolt või koostöös maavalitsuste ja/või omavalitsusliitudega. Preemia suurus võib tulenevalt koostööpartnerite panusest maakonniti erineda. Kultuurkapitali poolt eraldatav preemiasumma on igas maakonnas ühesuurune, tänavu 1300 eurot.

Pealinnas Nokia kontserdimajas toimus aga Eesti spordiaasta parimate tunnustamine, kus tublimatele jagati “Kristjaneid”. 

Sõudjatest olid “Kristjani” kandidaatideks naiste arvestuses Kaisa Pajusalu, treeneritest Matti Killing ning võistkondadest paarisaeruline neljapaat.

Pajusalu sai aasta naissportlaste valimisel tubli neljanda koha. “Kristjani” viis koju ujumises medaleid võitnud Triin Aljand.

Aasta treeneriks valiti Olümpial hõbeda võitnud Heiki Nabi treener Henn Põlluste. Teise koha sai Gerd Kanteri treener Vesteinn Hafsteinsson ning kolmanda koha Matti Killing.

Kuid sõudjad “Kristjaniteta” pealinnast ei lahkunud. Aasta võistkonnaks sai pika eduga Olümpial neljanda koha ja Euroopa meistrivõistlustel esimese koha saanud paarisaeruline neljapaat. “Kristjani” võitnud mehed tänasid eelkõige juhendajat Matti Killingut ning kinkisid talle tänutäheks äsja võidetud “Kristjani”-kuju.