Sõudeliit tunnustas aasta parimaid

Kolmapäeval 30. novembril kuulutas Eesti Sõudeliit välja Tallinna Lennusadamas aasta parimad sportlased, treenerid ja taustajõud.

Ilmselgelt enim tähelepanu sai Rio OM pronksi saavutanud neljapaat ja nende treener Matti Killing. Koosseisuga Kaspar Taimsoo, Allar Raja, Tõnu Endrekson ja Andrei Jämsa krooniti parimateks meessõudjateks ja aasta treeneriks Matti Killing.

Aasta naissõudja tiitel läks tartusse Leena Kattelile, kuna neiu ise veel noorte klassis, siis anti talle üle ka parima neiu tiitel.

U23 vanuserühmas tunnustati aasta parimateks pärnakas Geir Suursild ja Tallinnlane Martin Kivilo ja naise arvestuses narvalanna Uljana Borodatšova.

U23 vanuseklassi parimad treenerid on Reet Palm-Killing Sõudekeskus Kalevist ning Narva Sõudeklubist Valeri Osmokesku. Edukaimateks noortetreeneriteks tunnustati SAK Tartu treener Reigo Pihlak ja Sõudekeskus Kalevi treener Roman Lutoškin.

Aasta noormehe tiitel anti paarisaeru kahepaadil sõudnud pärnakale Rain Harjusele ja Narva noormehele Mihhail Kušteinile.

Eesti Sõudeliitu on lepinguliste partneritena toetanud suursponsor AS Telia Eesti. Sponsoritena AS Pärnu Sadam, AAS BTA Baltic Insurance Company Eesti filiaal, OÜ Freesport Trading, Olde Hansa ja OÜ Penteer. Spetsiaalselt olümpiameeskonda on omalt poolt täiendavalt tuginud AS Viru Keemia Grupp, OÜ Port Artur Grupp ja OÜ A2K. Andrei Jämsä ettevalmistusse on panustanud lisaks OÜ ValiceCar ning Allar Raja arengus on oma osa Pärnu Mets OÜ-l. YIT Ehitus AS-ile omistati tänukiri Tatjana Jaansoni mereretke toetamise eest.