Noorte Euroopa Meistrivõistlused: Tüdrukute kahepaat A-Finaalis!

Eile (26.05) anti start Euroopa Noorte Meistrivõistlustele sõudmises Prantsusmaal Gravelines. Välja saadeti Eestit esindama kolm paatkonda, kaks kahepaati ning üks ühepaat. Eilsete eelsõitude ja lohutussõitude tulemusena jõudis tüdrukute kahepaat A-Finaali.

Kui algselt tüdrukute kahepaat koosseisuga Grete Alttoa (SK Kalev) ja Annabel Aron (SK Pärnu) pidi leppima eelsõidus neljanda kohaga, siis lohutussõidus näitasid tugevat minekut ja saavutasid teise koha mis tähendas neile pääset A-Finaali. Finaal peetakse pühapäeval kell 14:36.

Tüdrukute ühepaadis istuv Greta Jaanson (SK Pärnu) pidi leppima samuti lohutussõiduga. Lohutussõidus võitis Jaanson sõidu ning andis talle pääsu edasi A/B poolfinaali. Poolfinaalis lõpetas Jaanson kuuendal kohal ning see tähendas talle B-Finaali. B-Finaal peetakse pühapäeval kell 12:40.

Poiste kahepaat koosseisuga Kristjan Lindsalu (Tallinna SK) ja Joonas Toom (Viljandi SK) lõpetasid eelsõidu kuuendal kohal, mis tähendas neile lohutussõitu. Lohutussõidus poisid lõpetasid samuti kuuendal kohal ning poisid lepivad B-Finaaliga mis peetakse pühapäeval kell 13.05.

Tüdrukute kahepaat. Vasakult Annabel Aron, Grete Alttoa ja treener Matti Killing
Tüdrukute kahepaat. Vasakult Annabel Aron, Grete Alttoa ja treener Matti Killing