Neljapaat MK III etapil kolmas!!

Äsja lõppes Luzernis meeste neljapaatide finaalsõit, kus Eesti neljapaat kooseisus Allar Raja, Kaspar Taimsoo, Sten-Erik Anderson ja Kaur Kuslap saavutasid tugeva sõiduga kindla kolmanda koha.

MK III etapi autasustamine

Kui esimesel 500 meetril oldi viiendad, siis 1000 meetri peal võeti kolmas positsioon, mida meestel õnnestus hoida sõidu lõpuni. Sõidu võitsid Horvaatia mehed David Sain, Martin Sinkovic, Damir Martin ja Valent Sinkovic, kes Londoni OMil võitsid sama koosseisuga hõbeda ning 2012. aastal kõik MK sarja etapid. Tänavu horvaadid MK I etapil ei osalenud, kuid teisel etapil oldi samuti esimesed. Horvaatide võiduaeg kolmandal etapil oli 5:39.63. Teise koha võitsid tänasel MK III etapi finaalsõidus sakslased Karl Schulze, Paul Heinrich, Lauritz Schoof ja Tim Grohmann. Ka sakslastel on varasemalt võimsad tulemused ette näidata – Londoni OMil võideti kuld (Heinrichi asemel istus siis paadis Philipp Wende), tänavusel EMil võideti kuld ning MK II etapil nagu kolmandalgi hõbe. Teise koha vääriline aeg oli 5:41.78. 

P7128229.JPG
Hetk stardist

Kolmandana finišeerunud Eesti neljapaat on pikalt koos sõudnud Horvaatia ja Saksamaa neljaste meestele arvestatav vastane, kuigi kokku istuti alles suve hakul. Juba on mehed võitnud kolmanda koha nii MK II kui ka tänasel III etapil. Täna tagas eestlastele kindla kolmanda koha aeg 5:44.48, jättes neljanda koha, Suurbritannia, koguni nelja sekundiga maha. Britid Jonathan Walton, Sam Townsend, Charles Cousins ja Peter Lambert finišeerusid ajaga 5:48.46. Britid olid MK I etapil esimesed ning II etapil viiendad.

Kolmanda etapi viienda koha said venelased, kes ilmselt samuti katsetavad erinevaid neljapaadi koosseise. MK III etapil olid kokku pandud Maxim Bashkatov, Nikita Morgachev, Maxim Zhemaldinov ja Nikael Bikua-Mfantse, kes finišeerusid ajaga 5:50.78. Kuuendad olid poolakad Dawid Grabowski, Konrad Wasielewski, Piotr Licznerski ja Adam Wicenciak ajaga 5:52.78. Poolakatel on ette näidata selle aasta EMi hõbe.

Eesti neljapaadi järgmine suurvõistlus on 25. augustil algav sõudmise MM kaugel Lõuna-Koreas.

P7148489.JPG
Uhked medaliomanikud