Reis MM-ile algas tavapärasest varem (15.08.), sest Koreas toimuv võistlus nõuab kohanemist nii ajavahe kui ka kuuma ja niiske kliimaga. Analoogseid reise on viimastel aastatel mitmeid ette tulnud, sest 2005 Cifus toimunud MM ja 2008 Pekingis toimunud OM olid samas ajavööndis ja kliimalt sarnased. See kogemus oli osadel sportlastel olemas ja kindlasti kohanemisel kasuks. Reis algas Tallinnast läbi Helsingi Souli ja kell 8 hommikul (16.08) olime Soulis, kus meid võttis vastu üle 30 kraadine niiske kuumus ja lahked korraldajad. Ees ootas aga ligi kolme tunnine bussireis Chungjui’sse. Hotellis oli veelkord pidulik vastuvõtt ja võisime minna oma numbrituppa.
Hotelli numbritoad olid avarad ja kliimaseadmega, kuid nõuded hotellitoale on Eestis märgatavalt karmimad. Kindlasti oli see hotell korraldajatele plaaniväline, sest ei usutud et võistlused tulevad nii osavõturohked. Uued voodid saabusid vähe ennem meid, kuid sanitaarremondiks ilmselt aega ei jätkunud. See on aga vähetähtis ja nii suundusime kohe kanalile, mis meile oli märgatavalt olulisem, kui muu. Edasi 25 minutit bussisõitu ja ees ootas uhke sõudekompleks, mis valminud nendeks võistlusteks.
Esimesel päeval saime aerud lahti pakitud ja kompleksile tiiru peale tehtud, kui selgus et konteiner kus on meie paat saabub võistluspaika järgmise (17.08) päeva hommikul. Kindlasti kulus see „sunnitud“ puhkepäev meeste ära, sest palavus ja ajavahe võtsid oma. Järgmine päev seega tuli töine, sest sättimist vajas paat ja veetreeningud ootasid ees. Et kõigil võistkondadel kõik tõrgeteta sujuks on igale võistkonnale tõlk, kes on otseses mõttes meie „töövari“ ja saadab igal pool (välja arvatud veel) ja tema nimi on Geunah Moon, ta on Souli ülikooli üliõpilane. Kui juba jutt läks kooliharidusele, siis peagi kooli minevad lapsed peaksid õnnelikud olema, et saavad hariduse gümnaasiumiastmes 8 tunniga, aga siin kestab koolipäev kelle 7.30 kuni 22.30 -ni ja seda kahe 30 min. söögivahetunni ja 10 min. vaheaegadega tunnis ja te ei saanud valesti aru, lihtsalt nii pikk on koolipäev gümnaasiumis. On kuidas on õppimisega, siis tuli ka meil uuesti „õppida“-harjuda paadiga mida kasutasime viimati kaks kuud tagasi ja seda naljata, sest erinevus on tuntav.
Õnneks on esimese stardini veel viis päeva, mida ei ole küll palju aga peame hakkama saama. Hullem teema on siiski ajavahe, sest ööd on unetud ja päeval kipub silm kinni vajuma. Varasem kogemus näitab, et võistluseks saab korda, kuid momendil on meestel vähe kurnatud ilme (magamatus). Kui meid kiirustab aeg tagant, siis sama on ka korraldajatega, kes annavad viimast lihvi võistlusdistantsile ja valmivale lavale, mis mõeldud avatseremooniale. Edasi aga päev korraga, sest ootusärevus valdab kõiki, kuna viimasest võistlusest on möödunud üle kuu ja milline on jõudude vahekord siin, saab peagi esimese ülevaate eelsõitudes. Miks aga osavõtjatele päev nii kallis on, võib aru saada sellest, et meie 6 inimest teenendas sageli suur 45 kohaline buss!
Matti
20.08.2013 Chungju