MM: Täiskasvanute MM Floridas. Võistlusjoonel kaks Eesti paatkonda.

Sel pühapäeval antakse start täiskasvanute Maailmameistrivõitlustele Sarasotias Foridas, võistlused kestavad kuni 01.10. Eestist on saadetud kohale kaks paatkonda. Rio olümpiamängudelt hõbemedaliga naasenud neljane ning kahepaat. 

Kui septembri algul Floridasse jõudnud orkaan Irma seadis sõudmise tiitlivõistlused küsimärgi alla, siis õnneks see Sarasota-Brandenton piirkonda ei jõudnud. Torm levis sõudekanalist kaugemal ning suured purustused jäid selles piirkonnas olemata. Eesti sõudjad ja taustajõud on jõudnud õnnelikult võistluspaika ning juba pühapäeval on näha neid võistlusjoonel.

Rio olümpiamängudelt pronksmedaliga naasenud neljapaat on teinud väikse muudatuse, seoses Andrei Jämsa seljavigastusega jättis Jämsa selle hooaja vahele ning tema koha täidab viljandlane Kaur Kuslap. Neljapaadi koosseisu kuuluvad veel Kaspar Taimsoo, Tõnu Endrekson ja Allar Raja.

Neljaseid kokku on 15 ning kokku tehakse kolm eelsõitu, kust iga sõidu kolm esimest saavad otse edasi poolfinaalidesse, ülejäänud langevad vahesõitu ning sealt saavad samuti edasi kolm esimest 12 parema sekka. Eelsõidud on kavas 24.septembril ja arvestades seitsme tunnist ajavahet, on neljaste stardid kell 19:46, 19:51 ja 19:56.

Kahepaadis istuvad Sten-Erik Anderson ja Jüri-Mikk Udam. Killingu arvates liiguvad mehed hästi ja meeste võimed peaksid lubama jõuda C-Finaali, kui kõik klapib, siis isegi B-Finaali.

Kahepaate on kokku 21 ning peetakse kokku neli eelsõitu. Iga sõidu võitja kvalifitseerub edasi poolfinaalidesse, kellel kohe ei õnnestu, saavad uue võimaluse vahesõidus, vahesõite on samuti neli ning sealt samamoodi saab iga sõidu esimene edasi poolfinaalidesse. Kahepaatide eelsõidud hakkavad 25.septembril, Eesti ajajärgi kell 18:07 kuni 18:28.

Võistlusi saab vaadata siit: World Rowing