MM: esimesed stardid juba pühapäeval!

Täna hommikul asusid Amsterdami poole teele sõudmise MMil Eestit esindavad sportlased – naiste kahepaadil Kaisa Pajusalu ja Marliis Reinkort, meeste kahepaadil Andrei Jämsä ja Tõnu Endrekson, meeste neljapaadil Allar Raja, Kaspar Taimsoo, Sten-Erik Anderson ja Kaur Kuslap ning parasõudjate meeste ühepaadil Tõnis Vihmand.

Esimesed stardid toimuvad eelsõitude näol juba pühapäeval ning siis on Eesti koondisest ainsatena veel neljapaadi mehed. Neljapaatidel on kokku neli eelsõitu, mis algavad kell 17:30. Konkurents on kõva – kõik kakskümmend vastast, kellega tuleb võistelda on tugevad ning pooltel on peagi lõppeva hooaja suurvõistlustelt kas medal või vähemalt koht esikuuikus ette näidata. Neist tugevaimateks võiks pidada Suurbritanniat (MK II ja III etapil esikoht ning EMil teine koht), Saksamaad (EMil kolmas koht ja MK II etapil teine koht) ja Ukrainat (EMil esimene koht).

Ülejäänud Eesti koondise sportlased teevad avakatse esmaspäeval – ühepaadil startival Vihmandil algavad eelsõidud kell 12:30 (kolm eelsõitu), kahepaadil Endreksonil ja Jämsäl kell 16:36 (viis eelsõitu) ning Pajusalul ja Reinkortil kell 17:11 (4 eelsõitu).

Kaspari ja Allari kommentaare, mis antud enne ärasõitu Postimehele, saad lugeda siit ja siit.

Foto: Fred Killing
MK III etapp tõi neljapaadile medali. Peagi selgub, kas MM toob samapalju rõõmu.         Foto: Fred Killing