MM EELÕHTUL

Märkamatult on „praadimise“ aeg, selle sõna õiges tähenduses läbi saanud, sest päike siin nalja ei tee ja minu nahalt on esimene koorik eemaldunud ning eelsõidud loositud. Loosiga on alati selline lugu, et paistab alati kõige kehvem olevat aga nuriseda ei tohiks juba sellepärast, et meie olime paigutatav meeskond. Seega saab homme esimese pildi vastastest ja kindlasti ka oma sõidust, sest viimane võistlus jääb kolme nädala taha. Tänase päeva põhisündmuseks oli kindlasti avatseremoonia, mille tarvis ehitati nädal aega lava ja konstruktsioonide kõrgus oli tublisti üle kümne meetri.

P1040367
Avatseremoonia

Siinse piirkonna rahvas võtab selliseid üritusi ülima tõsidusega ja korraldus on alati suurejooneline (Gifu, Peking). Kohal oli korralik „poliitbüroo“ ja seda tänu mehele, kes pidas avakõne ja on sellest linnast pärit ja tema nimi on maailmas üks tuntumaid, Ban Ki-moon, ÜRO peasekretär.

P1040373
Ban Ki-moon kõnet pidamas

Ürituse pikkus oli kolm tundi, millest meie vaatasime pool, sest homme on võistluspäev (ja nii enamus võistlejaid, sest programm oligi algselt nii seatud). Rahvaarvu, kes avatseremoonial oli ei oska isegi aimata, eks hiljem selgub. Kojusõidul oli isegi kiirtee ääred paari kilomeetri ulatuses täis pargitud, rääkimata parklatest. See oli kohalikele kindlasti suur elamus ja seda kindlasti nende kaaslinlase kohaloleku tõttu, milline on aga külastatavus võistluste ajal selgub peagi. Stardini on jäänud tiba üle 14 tunni.

P1040360
Eesti koondis avatseremoonial

Matti

Chungju  24.08.2013

 

 

Vaata ka Kalevi kodulehelt MMi pildigaleriid.