MK 1.Etapi vahekokkuvõte

Eile (01.06) startisid Eesti A-koondislased Serbias Belgradis Maailmakarika esimesel etapil. Eestit esindavad ühepaat, kaks kahepaati ning neljapaat. 

Ühepaadil sõudev Geir Suursild startis kuuendas eelsõidus, kus pidi leppima viienda kohaga mis tähendas Suursillale otse F-Finaali pääsu, edasipääsuks oleks vaja olnud lõpetada esimese nelja seas. Sõidu võitis Kuubast pärit Rodriguez ajaga 7:18,83, ning edasi veerandfinaalidesse pääsesid veel Rootsi, Soome ja Ukraina. F-Finaalis Suursild lõpetas teisel kohal ajaga 7:08,35. F-Finaali võitis Hispaaniast pärit Padilla ajaga 7:05,81. Kokkuvõttes saavutas Suursild 32 koha.

Kahepaate oli MK esimesel etapil väljas kaks. EST1 paatkonnas istuvad Kaspar Taimsoo ja Sten-Erik Anderson ning EST2 paadis Jüri-Mikk Udam ja Joosep Laos. Mõlemad kahepaadid lõpetasid oma eelsõidus neljandal kohal, mis tähendas mõlemale paatkonnale vahesõitu. Edasipääses ainult esimene. Vahesõitudes lõpetas EST1 kolmandal kohal ning EST2 neljandal kohal, mis tähendas neile C-Finaali. C-Finaalis finisheerus EST1 kolmandal kohal ning EST2 kuuendal kohal, ajad vastavalt 6:53,44 ja 7:01,46.

Meeste neljapaat on seekord väljas koosseisuga Andrei Jämsä, Allar Raja, Tõnu Endrekson ja Kaur Kuslap. Mehed lõpetasid eelsõidus neljandal kohal ning peavad oma võistlust jätkama vahesõidus, kust pääseb A-Finaali vaid esimesed kaks, eelsõidust sai samuti edasi esimesed kaks. Vahesõit peetakse 02.06 kell 13.10 (Eesti ajajärgi).

 

Võistlust ja tulemusi saab jälgida SIIT