Merevaigust aer 2018 Tulemused

Nädalavahetusel (29.06-01.07) peeti Leedus Trakai linnas Merevaigust aeru, kus võtsid osa ka Eesti paatkonnad. Lisaks oli võistluskava võrreldes eelnevate aastatega muudetud.

Seoses võistluskorralduse muudatusega, tänavu aasta oli Merevaigust aeru võistluste korraldus erinev varasemate aastatega. Kui varem oli võimalik kokku sõida kahte või enam erinevat paatkonda, siis see aasta oli see rohkem sarnased sõude tippvõistlustega, kus esimesel päeval alustatakse eelsõitudega ja vahesõitudega, teisel päeval veerand ja poolfinaalidega ning kolmandal päeval finaalidega.

Meeste paarisaeru neljapaadil võidutsesid mõlemad Eesti neljapaadid. Sõidu võitsid Andrei Jämsä, Allar Raja, Tõnu Endrekson ja Kaur Kuslap ajaga 5:50,41 ja neile järgnes Joosep Laos, Sten-Erik Anderson, Jüri-Mikk Udam ja Kaspar Taimsoo ajaga 5:54,67. Neljapaadid näitasid tõeliselt head minekut, kuna kolmanda kohaga pidi leppima Leedu neljapaat, kes oli mullu aasta Maailmameistrivõistlustel esimesed, lõpetasid ajaga 5:57,39.

Meeste kahepaadil lõpetasid kolmandal kohal Marko Laius ja Johann Poolak ajaga 6:40,82. Neid edestasid Leedu kahepaati, ajad vastavalt 6:28,70 ja 6:29,47.

Naiste kahepaadil lõpetasid kuuendal kohal Annabel Aron ja Grete Alttoa ajaga 7:29,89, samas sõidus oli veel eestlasi, kolmandal kohal lõpetasid Kärolyn Mäesaar ja Uljana Borodatšova ajaga 7:14,30. Sõidu võitsid leedu kahepaadis istunud Milda Valicukaite ja Ieva Adomaviciute ajaga 7:00,03.

Kõiki tulemusi näeb SIIT