Eelsõidud eestlastele edukad

Täna hommikul algasid Sevillas EMi eelsõidud. Erandina vaid meeste ühepaat, kus edasi pääses kaks esimest, olid kõikides eestlaste eelsõitudes vaja edasipääsuks poolfinaalidesse jõuda esimese kolme hulka.

Eesti koondisest esimesena astus võistlustulle meeste neljapaat koosseisus Joosep Laos, Sten-Erik Anderson, Kaur Kuslap ja Vladimir Latin. Esimesed 1000 meetrit oli meie neljane küll neljas, kuid viimase distantsi poole peal tuli tunnistada teiste paremust ja eelsõidust võeti viies ja ühtlasi viimane koht ajaga 6:06.84. Konkurents oli tugev –  eelsõidu esimese koha sai Horvaatia neljane, kes samas koosseisus võitis Londoni Olümpial hõbeda. Võiduaeg oli 5:54.62. Teise koha said sloveenlased ajaga 5:57.19 ning kolmandana tagasid endale edasipääsu venelased ajaga 6:00.09.

P5316343.JPG
Kaspar ja Allar esiplaanil (EM 2013)

Järgmisena oli stardikord meeste kahepaadis võistlenud Allar Raja ja Kaspar Taimsoo käes. Võttes arvesse, et Kaspar Taimsoo viibis eile õhtul palavikuga voodis, tegi kahepaat suurepärase sõidu ja pääses kolmandana otse poolfinaalidesse. Eelsõidus tagas kolmanda koha aeg 6:40.83. Sõidu võitis Leedu duo ajaga 6:31.20. Leedukad osalesid samas koosseisus ka Londoni Olümpial ning said seal kõrge kuuenda koha. Teine oli Serbia kahene ajaga 6:36.59, kes möödunud aasta EMil saavutasid viienda koha.

Edasipääs otse poolfinaalidesse õnnestus lunastada ka meeste ühepaadil võistlenud Tõnu Endreksonil. Teisena finišeerunud Endrekson sai lõpuajaks 7:16.67. Esimese koha sai prantslane Matthieu Androdias, kes varasemalt on võistlenud pigem suuremates paatides ning näiteks neljapaadis oli Londoni olümpial 10. kohal.

Täna eestlastest viimasena startinud Kaisa Pajusalu hoidis meie lippu kõrgel ning nagu kahepaatki tagas omale edasipääasu finišeerudes kolmandana ajaga 8:00.61. Esimese koha sai Londonis kulla võitnud tšehhitar Mirka Knapkova ajaga 7:41.53 ning teise koha ajaga 7:47.32 sai austrialane Magdalena Lobnig, kes saavutas 2012. aasta U23 MMil kahepaadis esimese koha.

Kõik tulemused ilmuvad siia.

P5306280.JPG
Kaisa Pajusalu Sevillas

Lohutussõitu jäänud neljapaat võistleb täna poolfinaali pääsu nimel kell 17:12 Eesti aja järgi. Sõite saad reaalajas jälgida siit.

Pilte EMist saad vaadata Kalevi pildialbumist.