Kalevi päevade tulemused

Nädalavahetusel, 17.-18. august, toimusid Pärnu jõel Kalevi lahtised meistrivõistlused sõudmises. Kalevi MV-l on võistlusdistantsiks 1000 meetrit, seekord oli start Konse külalistemaja juures ning finiš nagu ikka, Kalevi sõudeklubi ees. Koos eelsõitudega anti kahe päeva jooksul kokku 45 starti.

brand

Esimesel võistluspäeval võistledi järgnevates paadiklassides – PA2x, N1x, TA1x, M2x, Mvet 4-, TC1x, PC2x, PD1x, PB1x, TB2x, M2- ja Mix 2x. Alljärgnevalt kalevlastest parimad tulemused:

Poiste A klassi kahepaatidel oli võistlemas kokku 11 paatkonda ning seega toimusid ka kaks eelsõitu, millest said edasi esimesed kolm. Kalevlastest tegid tublima esituse Mark-Felix Mumma ja Marko Laius, kes pääsesid finaali ning said seal ajaga 3.36,15 neljanda koha.

Naiste ühepaatidel oli kokku stardis 9 paati ning seega toimusid samuti kaks eelsõitu. Finaalis võitis pika edumaaga esikoha kalevlanna Kaisa Pajusalu finišeerudes ajaga 4.11,78.

Meeste paarisaerulistel kahepaatidel startis kokku viis võistkonda ning seega eelsõite ei toimunud. Finaalis võitsid esikoha kalevlased Geir Suursild ja Joosep Veltson ajaga 3.24,01. Teise koha said samuti kalevlased Karl Koppel ja Martin Laius ajaga 3.28,96.

Meesveteranide roolijata neljapaatidel oli võistlemas kolm paatkonda. Esikoha võitsid kalevlased Kaido Koppel, Andres Ennok, Jaanus Strikholm ja Kaupo Koplus.

Tüdrukute C klassi ühepaatidel oli startimas kaheksa paati. Kalevlastest oli parim Kristel Gustavson, kes pääses finaali ning oli seal ajaga 4.43,39 teine.

Posite C klassi kahepaatidel startis kokku üheksa paati. Finaalis võitsid esikoha kalevlased Rain Harjus ja Sander Sihver ajaga 4.02,73.

Poiste B klassi ühepaatidel oli stardis koguni 14 võitslejat. Finaali pääses kolm kalevlast, kes said esimese, teise ja neljanda koha. Esikoha võitis Johann Poolak ajaga 4.03,01, teise koha Marko Laius ajaga 4.09,98 ning neljanda koha Ander Koppel ajaga 4.24,40.

Meeste roolijata kahepaadil võistles kokku neli paatkonda. Esikoha võitsid kalevlased Karl Koppel ja Martin Laius ajaga 3.42,40 ning kolmanda koha said Siim Schvede ja Rait Merisaar ajaga 3.58,97.

Möödunud aastal uue võistlusklassina aset leidnud segakahepaatidel oli see aasta osalejaid võistkondi 10, võistleldi 250 meetrisel distantsil. Finaali pääses kolm kalevi võistkonda. Neist parim oli ajaga 0.54,52 teise koha saanud Karl Koppel ja viljandlane Gitta Kivilaan. Neljanda koha said Mark-Felix Mumma ja Veera Elina Huovinen ajaga 0.58,36 ning viienda koha Martin Laius ja Marta Jõumees ajaga 1.00,32.

Teisel võistluspäeval võisteldi Nvet 1x, Mvet 2-, Nvet 4x, TD1x, TC2x, TB1x, N2x, M1x, PA2-, PC1x, TA2x, PB2x ja PA1x võistlusklassides. Jällegi on välja toodud Kalevi parimad:

Nvet 1x võitis esikoha Ulvi Lutoškin, Mvet 2- võitsid esikoha Juhan Paalo (SK Kalev) ja Toivo Zoova (Tallinna SK) ning Nvet 4x esikoha said lätlased Evita Jaunbauere, Ilara Brenca, Agrita Uzlinka ja Baiba Freimane.

Tüdrukute C klassi kahepaatidel oli võistlemas vaid kaks paati. Esikoha võitsid kalevlased Gerlyn Triksberg ja Kristel Gustavson ajaga 4.25,30.

Naiste kahepaatidel oli võistlejaid juba rohkem. Seitsme paatkonna seas võitsid esikoha Andra Laura Meeksa ja Kaisa Pajusalu ajaga 3.50,44.

Meeste ühepaatidel oli võistlejaid samuti seitse. Esikoha võitis Geir Suursild ajaga 3.44,88 ning teine oli Martin Laius ajaga 3.51,06. Ajaga 4.04,33 sai neljanda koha Siim Scvede ning viienda koha sai ajaga 4.06,26 Karl Koppel.

Poiste A klassi roolijata kahepaatidel oli võistlejaid viis. Kalevlastest parimatena võitsid kolmanda koha Bert Reila ja Silver Käsper ajaga 3.56,72.

Poiste C klassi ühepaatidel oli võistlejaid koguni 16. Toimus kolm eelsõitu ning igast sõidust pääses edasi kaks parimat. Finaalis võitis kindla esikoha kalevlane Sander Sihver ajaga 4.28,57.

Tüdrukute A klassi kahepaatidel olid neljandad Hanna Vask ja Veera Elina Huovinen ajaga 4.43,97.

Poiste B klassi kahepaatidel oli võistlejaid 9. Kalevlastest õnnestus finaali pääseda Marko Laiusel ja Johann Poolakul, kes seal ajaga 3.44,15 esikoha võitsid.

Kõige rohkem oli osalejaid poiste A klassi ühepaatidel, kokku 18 võistlejat. Toimus 3 eelsõitu, millest edasi pääsesid kaks parimat. Kalevlastest õnnestus edasipääseda Mark-Felix Mummal, kes oli finaalis neljas.

Kokkuvõttes möödusid Kalevi lahtised meistrivõistlused edukalt ja päikseliselt. Kahe päeva peale kokku sai kalevlaste saagiks 13 kuldmedalit, 5 hõbemedalit ja 2 pronksmedalit.

Kalevi lahtiste meistrivõistluste kõik tulemused saad alla laadida siit-> Kalevi mv 2013 tulemused.