Kaisa Pajusalu lendas treeningutele Horvaatiasse

Eile ehk 2. novembril liitus Horvaatias treeninglaagris viibivate neljapaadi meestega ka Kaisa Pajusalu. Kaisa treenib Skradinis 2 nädalat.

Uurisime, kuidas Kaisal läheb, mis pärast laagrit plaanis on ning mida lähitulevik ja järgmine hooaeg talle toob.

Kaisa sõnul on tema tervis viimastel päevadel palju paremaks läinud – alguses, peale nina ja mandilite operatsiooni, oli enesetunne küllalt ebameeldiv, kuid nüüd on ta juba paar päeva ilma valuvaigistiteta hakkama saanud. Samas teab ta, et peab veel ettevaatlik olema ja ei tohi trenni tegemisega kiirustada.

Horvaatias hakkabki ta tasapisi jälle trenni tegema, esialgu madala intensiivsusega – matkab, teeb veepeal tehnilisi harjutusi, sõidab rahulikult ratast. Ja kõike enesetunde järgi. Kaisa on positiivselt meelestatud ja loodab laagris ennast uuesti trenni rütmi tagasi saada.

Enne opi oli Kaisal juba väga hea rütm sees ja ta tundis ennast iga päevaga järjest paremas füüsilises vormis olevat ning nüüd peale opi tahab ta samasse vormi kiiresti tagasi jõuda…ja sealt edasi. Küll aga rõhutab ta veelkord, et peab endale aru andma ja treeninguid mõistusega võtma. Rõõmsalt lisab ta, et vähemasti on ta puhanud ja kinnitab, et on tahtmist täis.

Uuele hooajale vaadates peab ta põhisihiks saada oma tervis korda ja vaim väljapuhata. Kaisa loodab, et nina ja mandlite operatsioon oli viimane ponnistus ja saab nüüd edasi keskenduda kvaliteetsele trennile. Kui tervis korras, siis ootab järgmisel hooajal teda EM, MK etapid ja loomulikult MM, mis see aasta leiab aset Amsterdamis.

Pärast laagrit treenib Kaisa veel kuu aega kodus ning siis, detsembri lõpus, sõidab ta kolmeks kuuks taas Uus-Meremaale, kus tõenäoliselt toimuvad tema jaoks ka esimesed võistlused. Märtsi lõpuks on plaan minna Sidneysse esimesele MK etapile ning sealt juba kodumaale tagasi.

P1040472
Kaisa treeningul

SK Kalev soovib Kaisale raudset tervist ja jõudu treeningutel!