Kaisa ja Uus-Meremaa

Kaisa Pajusalu alustas 28. jaanuaril Riia lennujaamast teekonda Uus-Meremaale ning jõudis kohale 30. jaanuaril. Praeguseks on ta seal viibinud juba nädala.
Põhjus, miks Pajusalu “Pika Valge Pilve Maale” läks on lihtne – enesearendus sõudjana.
Kaisa elab järgmised paar kuud Uus-Meremaa põhjasaarel Cambridge’is, kus 2006. aasta seisuga elas 15 192 inimest. Täpsemalt peatub ta ‘”Chiddingfoldi” nimelise villa kõrvalhoones “Antoninette Annexe”. Villa omanikeks on juba soliidses eas Sally ja Jhon. Kaisa iseloomustab Sally’t sõnadega hoolitsev ja krapsakas.

Kaisa maja “Antoninette Annexe”

Treeningud toimuvad Karapiro järvel, mis asub Kaisa kodust 7 minutilise rattasõidu kaugusel. Karapiro järvel toimusid 2010. aastal Maailma Meistrivõistlused. Kuulsalt järvelt on tulnud (seal on treeninud) mitmeid olümpiavõitjaid, näiteks Rob Waddell – 2000 Sydney Olümpial ühepaadis kuld; nii Ateena kui ka Pekingi Olümpial kahepaadis kulla saanud kaksikud Georgina ja Caroline Evers-Swindell ning Mahé Drysdale – Pekingi Olümpia ühepaadil pronks ja Londonis 2012 ühepaadil kuld.

Karapiro järv

Kuna praegu on Uus-Meremaal suvi, siis on seal ka temperatuurid suvele vastavad, 24-30 kraadi.
Kaisa sõnul on tal seal siiani kõik hästi läinud. Loodust kirjeldab ta sõnaga üliilus ja ka ilm tundub talle meelejärgi olevat.
Treeningud on Kaisal hommikuti kell 8.00 ja pärastlõunal kell 14.00, mis oli kohe alguses talle küll väga uudne, kuid inimene harjub kõigega, nii ka Kaisa. Trennid ei ole Kaisa sõnul ülipikad, kuid see-eest on need väga intensiivsed. Kaisa treeninggrupis on 16 naist pluss tema ise. Konkurentsi peab ta kõvaks aga kuna konkurentsi ta otsima läkski, siis on see hea asi.

Kui alguses oli Kaisal trennis tunnetusega probleeme ja ajavahest põhjustatud kurnatus andis tugevalt tunda, siis nüüdseks rõõmustab ta, et tunnetus tuleb juba vaikselt tagasi ja ka ajavahega on hakanud harjuma. Tunnetuse parenemine ei jäänud märkamata ka peatreeneril Richard William Tonks’il, kes ühel treeningul paitas Kaisa kõrvu lausega “It takes a little while, but you are getting better!”.
Richard “Dick” William Tonks on naistekoondise peatreener. Tonks võitis 1972.aastal Münheni Olümpial roolijata neljapaadil hõbeda. Pärast sõudmiskarjääri hakkas Tonks treeneriks ning on treeninud selliseid Olümpia medalliste nagu Philippa Baker, Brenda Lawson ning juba ülalpool mainitud Rob Waddell ning kaksikud Evers-Swindellid.

16. märtsil jätab Kaisa Uus-Meremaa ning lendab Sydney’sse, kus  22.-24. märtsil võistleb Maailma Karika I etapil.

Teel trenni peab Kaisa ettevaatlik olema, et mitte põrkuda lammastega (seda eriti varahommikuses pimeduses)