Kaasanis avati eile õhtul piduliku tseremooniaga universiaad

Kaasanis avati eile õhtul piduliku tseremooniaga universiaad 2013, mis kestab 6. – 17. juulini. Sõudjatest on Eestit esindamas viis paatkonda – Kaisa Pajusalu naiste ühepaadil, Joosep Laos, meeste ühepaadil, Karl Koppel ja Martin Laius meeste üksikaeru kahepaadil, Geir Suursild ja Jüri-Mikk Udam meeste paarisaeru kahepaadil ja meeste kergekaaluühesel Mihkel Pari.

Kuigi avamistseremoonia toimus 6. juuli õhtul, siis leidsid sõudmise eelsõidud alguse juba sama päeva hommikul. Meeste üksikaeru kahepaadil startinud Laius ja Koppel oli eelsõidus kolmandad ajaga 7:23.02 ning kuna A finaali pääses vaid sõidu võitja, siis tuli Eesti kahesel võistelda edasipääsu nimel vahesõidus. Vahesõidud toimusid täna hommikul. Teises vahesõidus startinud Laius-Koppel olid taas kolmandad ajaga 7:10.10 ning see tähendab, et homme võistlevad nad B finaalis kohtadele 7. – 12. Sõidu võitsid ukrainlased ajaga 6:59.01 ja teised olid brasiillased 7:05.96. Eestlaste järel olid neljandad lätlased ajaga 7:35.42.

Meeste paarisaeru kahepaadil startinud Geir Suursild ja Jüri-Mikk Udam olid eelsõidus samuti kolmandad, nende paadiklassis tähendas see edasipääsu poolfinaalidesse. Tänases poolfinaalis saadi ajaga 6:30.15 neljas koht, mis jättis Suursilla-Udami B finaali. Poolfinaali sõit oli tugev, kohtade 2.- 4. vahed jäid kõigest ühe sekundi sisse. Esikoha võitsid Leedu sõudjad ajaga 6:23.50, teised olid tšehhid ajaga 6:29.42 ning kolmandad ungarlased ajaga 6:29.93. B finaali jäid veel viiendana finišeerunud sakslased ajaga 6:44.03 ning kuuendana monakolased ajaga 6:48.14.

Ka kergekaalu ühepaadil startinud Mihkel Pari oli eelsõidus kolmas ning ka tema puhul tähendas see edasipääsu poolfinaalidesse. Teises poolfinaali sõidus oli Pari aga kuues ajaga 7:47.02 ning peab temagi leppima homme B finaaliga.

Meeste ühepaadil startinud Joosep Laos oli eelsõidus neljas ning võistles edasipääsu nimel vahesõidus. Vahesõidus õnnestus Laosel saada esikolmikusse (teine koht) ning tagas sellega endale koha tänastes poolfinaalides. Poolfinaali sõit aga hästi ei õnnestunud ning olles ajaga 7:48.75 kuues, peab homme samuti B finaalis kohtadele 7. – 12. võistlema.

Naiste ühepaadil startinud Kaisa Pajusalu oli eelsõidus kolmas ajaga 8:27.09, millega otse A finaali edasi ei pääsenud ja pidi võistlema vahesõidus. Eile õhtul peetud vahesõitu Pajusalu aga ei jõudnudki, kuna enne universiaadi tabanud haigushoog ei tahtnud kuidagi järgi anda ning arstiga konsulteerides otsustati võistlus pooleli jätta.

Universiaadi 2013 kodulehte, kuhu ilmuvad kõikide alade tulemused ja pildid saad uudistada siin.

Sõudmise tulemused leiad siit.