Euroopa Noorte Meistrivõistlused sõudmises: Finaalid

Täna sai noorte EM Racices lõpu poolfinaalide ja finaal-sõitudega. Eesti koondislastest keegi kahjuks A finaali ei pääsenud seega arenguruumi veel on.

Eestlastest edukaimateks võib pidada noormeeste paarisaerulisel kahepaadil startinud Johann Poolakut ja Marko Laiust. Hommikul peetud poolfinaalist neil küll A finaali pääseda ei õnnestunud, kuid B finaalis finišeeruti napilt kolmandana ajaga 7:01.75 ning kokkuvõttes saadi noorte EMil seega üheksas koht. Võistlejaid oli JM2x paadiklassis kokku 18.

Roolijata kahepaadil startinud Kama ja Tensing jäid poolfinaalides samuti nõrgemasse finaali, B finaali, ning olid seal ajaga 7:37.64 viiendad ja kokkuvõttes saadi seega 11. koht (13. paatkonna hulgast).

JM4x paadiklassis Euroopa noortega mõõtu võtnud Toom, Ruusalepp, Kodasma ja Koppel startisid täna C finaalis ning olid seal ajaga 6:35.67 neljandad ehk kokkuvõttes 16. koht (osavõtjaid 18).

JW4x paadiklassis võistlenud Eesti neiud Gustavson, Kattel, Alliksaar ja Mäesaar startisid täna B finaalis ning olid seal ajaga 7:16.16 kolmandad, kokkuvõttes üheksas koht (osavõtjaid 11).

Ka mõlemad ühepaadid võistlesid C finaalis. Neiude klassis oli Borodatšova ajaga 8:46.76 teine ja kokkuvõttes 14. koht (16 osavõtjat) ning noormeeste klassis oli Konstantinov ajaga 8:09.50 kuues ning kokkuvõttes 18-nes (20 osavõtjat).