Euroopa Noorte Meistrivõistlused sõudmises: Poolfinaalid ja Finaalid

Täna sai noorte EM Krefeldis lõpu poolfinaalide ja finaal-sõitudega. Eesti koondislastest keegi kahjuks A finaali ei pääsenud, seega arenguruumi veel on.

Eestlastest edukaimateks võib pidada noormeeste paarisaerulisel kahepaadil startinud Rain Harjust ja Mihhail Kušteini. Hommikul peetud poolfinaalist neil küll A finaali pääseda ei õnnestunud, kuid B finaalis finišeeruti kuuendana ajaga 7:04.69 ning kokkuvõttes saadi noorte EMil 12 .koht. Võistlejaid oli JM2x paadiklassis kokku 21.

Tüdrukute kahepaadil startinud Leena Kattel ja Kärolyn Mäesaar olid A/B poolfinaalis kuuendad ning see tähendas neile B-Finaali sõitu. B-Finaalis tüdrukud olid kuuendad ajaga 7:59,52. JW2x paadiklassis oli võistlejaid kokku 14.

JM4x paadiklassis Euroopa noortega mõõtu võtnud Toom, Loot, Nurm ja Gorlov startisid täna C finaalis ning olid seal ajaga 6:22.46 kolmandad ehk kokkuvõttes 15. koht (osavõtjaid 17).

JM1x paadiklassis võistelnud Kristjan Lindsalu oli C/D poolfinaalis kuuendal kohal ajaga 7:48.36 ning pidi leppima D-Finaali sõiduga. D-Finaalis Lindsalu oli teisel kohal ajaga 7:46,54 ning see tähendab talle kokkuvõttes 20ndat kohta (osavõtjad 23).

JW1x võistelnud Greta Jaanson suutis C/D poolfinaalis jõuda kõrgemasse C-Finaali olles poolfinaalis teine. C-Finaalis Jaanson oli samuti teisel kohal ajaga 8:24,92 ning kokkuvõttes 14ndat kohta (osavõtjaid 19).