Euroopa Noorte Meistrivõistlused sõudmises: eelsõitud ja vahesõidud

Tšehhis said täna hommikul eelsõitudega alguse Euroopa noorte meistrivõistlused. Eesti koondise kuuest paatkonnast pääsesid A/B poolfinaalidesse pärast vahesõite vaid mõlemad kahepaadid. 

Hommikul asusid esimesena stardijoonele JM2- paadiklassis võistlevad tartlased Rasmus Tensing ja Joonatan Kama. Otse edasipääsuks tulnuks neil olla esimese kahe hulgas, noormehed olid aga neljandad ajaga 7:48.24. Vahesõidus tuli noormeestel A/B poolfinaalidesse pääsemiseks olla esimese kolme hulgas. Ajaga 8:11.39 olid Tensing ja Kama kolmandad ning võistlevad seega homme hommikul A/B poolfinaalides.

JM2x paadiklassis võistlevad Marko Laius ja Johann Poolak pidanuks samuti otse edasipääsu nimel tulema eelsõidus kahe esimese hulka, kuid ka neil see ei õnnestunud. Ajaga 7:23.34 oldi viiendad ning edasi ootas neid pärastlõunane vahesõit. Vahesõit tõi noormeestele edu ning aeg 7:13.53 tagas neile vahesõidust teisena edasipääsu A/B poolfinaalidesse.

JW4x klassis Euroopa noortega mõõtu võtvad Kristel Gustavson, Leena Kattel, Eliisa Alliksaar ja Kärolyn Mäesaar olid eelsõidus viiendad (8:10.50) ning võistlesid A finaali saamise nimel vahesõidus. Vahesõidus jäi aga A finaal kättesaamatuks ning ajaga 7:52.77 neljandana finišeerunud neiud peavad homme võistlema B finaalis.

Noormeeste neljapaat koosseisus Ander Koppel, Markus Toom, Karl-August Ruusalepp ja Margus Kodasma olid neljandad ajaga 7:02.46 ning poolfinaalidesse pääsemiseks tuli neilgi võistleda vahesõidus. Vahesõidus olid noormehed ajaga 6:55.54 neljandad. Poolfinaali pääsemiseks oleks tulnud olla vähemalt kolmas ning seega võistleb noormeeste neljapaat homme C finaalis.

JM1x paadiklassis startinud Nikita Konstantinov oli eelsõidus ajaga 8:43.43 viies ning JW1x klassis oli Uljana Borodatšova ajaga 9:51.44 neljas. Ka neil tuli võistelda vahesõitudes. Vahesõidus oli Konstantinov ajaga 8:02.81 kolmas ning võistleb edasi C/D poolfinaalides ning Borodatšova vahesõidus saadud neljas koht, ajaga 9:42.87, tähendab tema jaoks võistlemist homses C finaalis.

Homme peaks finaalidest nägema ka live-ülekannet siit. Kõik tulemused on üleval siin.