Euroopa Noorte Meistrivõistlused: Eelsõidud ja vahesõidud

Saksamaal said eile hommikul eelsõitudega alguse Euroopa noorte meistrivõistlused. Eesti koondise kõik viis paatkonda vahesõitudes.

JM2x paadiklassis võistlevad Rain Harjus ja Mikhail Kuštein edasipääsu nimel tulema eelsõidus esimeseks, kuid neil see ei õnnestunud. Ajaga 7:24,02 oldi viiendad ning edasi ootas neid pärastlõunane vahesõit. Vahesõit tõi noormeestele edu ning aeg 6:59,24 tagas neile vahesõidust teisena edasipääsu A/B poolfinaalidesse.

JW2x paadiklassis võistlevad Leena Kattel ja Kärolyn Mäesaar edasipääsu nimel tulema eelsõidus esimeseks. Neil see ei õnnestunud, olid oma sõidus neljandad ajaga 7:59,40, mis tähendab neile vahesõitu mis toimub pärastlõunal. Vahesõidus õnnestus neil tulla teisele kohale, ajaga 7:57.93, mis tagab neile pääsu A/B poolfinaalidesse.

Noormeeste neljapaat koosseisus Joonas Toom, Elar Loot, Bertty Nurm ja Nikita Gorlov olid neljandad ajaga 6:35,80 ning poolfinaalidesse pääsemiseks tuli neilgi võistleda vahesõidus. Vahesõidus olid noormehed ajaga 6:32,49 kuuendad. Poolfinaali pääsemiseks oleks tulnud olla vähemalt kolmas ning seega võistleb noormeeste neljapaat homme C finaalis.

JM1x paadiklassis startinud Kristjan Lindsalu oli eelsõidus ajaga 7:44,48 neljas ning JW1x klassis oli Greta Jaanson ajaga 8:53.25 neljas. Ka neil tuli võistelda vahesõitudes. Vahesõidus oli Lindsalu ajaga 7:56,80 neljas ning võistleb edasi C/D poolfinaalides ning Jaansoni vahesõidus saadud neljas koht, ajaga 8:30.68, tähendab tema jaoks võistlemist homses C/D  poolfinaalis.

Kõik tulemused on üleval siin.