Euroopa Noorte Meistrivõistlused 2014

Üleeile avati piduliku tseremooniaga Belgias Hazewinkelis Euroopa noorte meistrivõistlused sõudmises, mis lõppesid eile finaalidega. Eesti koondis oli Belgias 12 noorsportlasega ning võisteldi kuues erinevas paadiklassis:

Neidude roolijata kahepaadil – Steinberg Anette ja Scholz Jessika; Neidude kahepaadil – Mäesaar Kärolyn ja Loot Karoli; Noormeeste kahepaadil – Laius Marko ja Poolak Johann; Noormeeste neljapaadil – Amor Erik, Nöps Andres, Konstantinov Nikita ja Mumma Mark-Feliks; Noormeeste ühepaadil Liik Daniel ning neidude ühepaadil Matt Erli.

Parima esituse tegi noormeeste ühepaadil võistelnud Daniel Liik, kes poolfinaalis jäi B finaali ning seal oli tulemusega 7:38.45 neljas ning kokkuvõttes seega kümnes.

Neidude ühepaadil oli viljandlanna Erli Mat B finaalis ajaga 8:27.94 viies ning kokkuvõttes sai 11. koha.

Neidude kahepaadil jäi Kärolyn Mäesaare ja Karoli Looti tipuks C finaal, kus nad olid ajaga 8:05.03 kuuendad ning üldarvestuses 18ndad.

Noormeeste kahepdaadil Marko Laius ja Johann Poolak võistlesid samuti C finaalis ning finišeerusid kuuendana ajaga 7:03.68 ning said 18. kohta.

Neidude üksikaeru kahepaadil võistlenud Anette Steinberg ja Jessika Scholtz olid B finaalis neljandad ning kokkuvõttes kümnendad.

Noormeeste neljapaadil võistlenud Erik Amor, Andres Nöps, Nikita Konstantinov ja Karl-August Ruusalepp võistlesid samuti C finaalis ning finišeerudes ajaga 6:32.02 olid nad teised ning said kokkuvõttes 14. koha.