EMV: tulemused

Tänasega lõppesid Pärnu jõel Eesti meistrivõistlused 2014, mis tõi starti kodumaised tipud ja tippu pürgijad ning pakkus vaatajaile põnevust. Kõiki tulemusi saad oma silmaga vaadata Eesti Sõudeliidu kodulehelt. Nagu ikka, siis toome välja kalevlastest edukaimad:

Esimene päev:

Finaalid algasid kell 16.00 ning esimene start anti meeste ühepaatidele, kus paraku esikolmikus kalevlasi seekord näha ei saanud. Ometi võitis võistlusklassi meistritiitli sama hästi kui oma – Kaspar Taimsoo (Viljandi SK), võiduaeg 7:03,8.

Meeste roolijata kahepaadil istusid paati kokku Allar Raja ning Kaur Kuslap (Viljandi SK) ning sõit võideti ajaga 6:53,1. Ka kolmas koht tuli Kalevile – ajaga 7:11,6 võitsid proksmedali Karl Koppel ja Marin Laius.

Naiste paarisaerulisel kahepaadil tõi “pool võitu” koju Kaisa Pajusalu, kes koos Tartu Ülikooli sõudeklubi sportlase Marliis Reinkortiga ennast esimeseks sõudsid. Meitrite aeg oli 7:16,9.

Veteranide mix kaheksapaatidel tõid Kalevile kolmanda koha Kaupo Koplus, Jaanus Strikholm, Andres Ennok, Kaido Koppel, Kristi Reimann, Tiina Kapten, Kärt Männiku-Öhman, Katrin Raie ja roolija Ander Koppel. Pronksi vääriline aeg 3:21 (distants 1000 meetrit).

Meeste paarisaerulisel neljapaadil üllatusi ei tulnud, varem välja kuulutatud starti tulev “Püha Lehm” tervislikel põhjustel seda ei teinud ning võidu võttis meie esindus-neljane kooseisus Kaspar Taimsoo, Allar Raja, Sten-Erik Anderson ja Kaur Kuslap, võiduajaks sai 5:55,8. Sama klassi teise koha sai TÜASKi, Narva ning Kalevi koondpaat koosseisus Joosep Laos, Geir Suursild, Vladimir Latin (Narva Energia) ja Mihkel Pari (TÜASK), aeg 6:04,8.

Esimese päeva medalitesaju lõpetas naiste kaheksapaatide võistlus, kus pingelises lõpuheitluses tuli pronksile Kalevi naiskond koosseisus Hanna Vask, Veera Huovinen, Ulvi Lutoškin, Andra Joost, Kaisa Pajusalu, Andra Laura Meeksa, Helen Tinkus, Koidu Killing ning roolija Kristiina Tinkus. Pronksine aeg oli 6:37,7.

Teine päev:

Teise päeva finaalid algasid kell 14.00 ning esimesest sõidust tuli ka medal. Hõbedase koha võitsid roolijata neljapaadil Rait Merisaar, Karl Sutt, Karl Koppel ja Martin Laius, aeg 6:07,6.

Meeste kergekaalu ühepaadil võitis kolmanda koha Siim Schvede , kes finišeerus ajaga 7:21,3.

Naisveteranide roolijata neljapaadil võitis esikoha Ulvi Lutoškin, kes istus paadis koos Ingrid Võsu (Pärnu SK) ning lätlannade Renate Line ja Vita Antonega, aeg 3:21/3:13. Teise koha võitsid Tiina Kapten, Katrin Raie (Pärnu SK), Kärt Öhman ning Kristi Reimann ajaga 3:40.

Naiste ühepaadil ei olnud aga juba vägagi mitmendat aastat järjest üllatust – Eesti meistritiitli võitis vastaseid pikalt võitnud Kaisa Pajusalu ajaga 7:36,6.

SAM_1286
Kaisa Pajusalu (keskel) tänavuse meistritiitli kullaga.

Meeste paarisaerulisel kahepaadil võitsid teise koha Kaspar Taimsoo ja Allar Raja ajaga 6:19,2 ning kolmanda koha Geir Suursild ja Joosep Laos ajaga 6:24,6.

Meesveteranide roolijata neljapaadil võitsid kolmanda koha Kaupo Koplus, Jaanus Strikholm, Andres Ennok ja Kaido Koppel ajaga 3:29.

Naiste neljapaadil võitsid meistritiitli Helen Tinkus, Andra-Laura Meeksa, Kaisa Pajusalu ja Koidu Killing. Vastaste ees saavutati kindel edu ajaga 6:47,8.

SAM_1313
Võidukas naiste neljapaat (vasakult Helen Tinkus, Andra Laura Meeksa, Kaisa Pajusalu, Koidu Killing).

Eesti meistrivõistluste viimase stardi tegid meeste kaheksapaadid. Kalevile tõi siit kulla Kalevi ja Viljandi sõudeklubide koondpaatkond koosseisus Karl Koppel, Martin Laius, Geir Suursild, Joosep Laos, Kaur Kuslap (Viljandi SK), Sten-Erik Anderson, Allar Raja, Kaspar Taimsoo (Viljandi SK) ning roolija Siim Schvede. Võiduaeg 5:47,8.