Emajõe karikavõistlused 2014

Sel nädalavahetusel avati Tartus Emajõel Eesti sõudehooaeg Emajõe karikavõistlustega. Klubide arvestuses võitis Pärnu Kalev tubli teise koha 39 punktiga. Esimese koha sai Pärnu SK 77 punktiga ning kolmanda koha TÜ ASK 36 punktiga.

Tulemused leiad sõudeliidu kodulehelt, Kalevile punkte toonud võistlejad on väljatoodud all:

Meeste kahepaadil võitsid kahe päeva kokkuvõttes esikoha Geir Suursild ja Joosep Laos. 4+2km võiduaegaeg oli 19:15. Punkte saadi sellega 14. Meeste kahepaadi klassi õnnestus punkte tuua ka Ander Koppelil ja Sander Sihver, kes said neljanda koha ja kahe distantsi peale kokku ajaks 21:23 ning punkte tuli 6.

Meeste roolijata kahepaadil tõid Kalevile 6 punkti samuti neljanda koha saanud Martin Laius ja Rait Merisaar, kes said mõlema distantsi peale kokku ajaks 21:00.

Poiste ühepaadil tõi Kalevile 7 punkti esimese koha saanud Johann Poolak, kes võitis mõlemal distantsil ning sai ajaks kokku 21:25. Samas klassis tõid Kalevile 2 punkti Marko Laius viienda kohaga ja 1 punkti Mark-Felix Mumma kuuenda kohaga ajad vastavalt 22:08 ja 22:12.

Naiste kahepaatide klassis tõid Veera Elina Huovinen ja Jaanika Kersalu Kalevile kuuenda koha eest 2 punkti. Kahe distantsi ajaks saadi 24:42.

Tüdrukute ühepaadil sai Kristel Gustavson samuti kuuenda koha ning Kalevile lisandus sellega 1 punkt. Gustavsoni 4+2 km aeg oli 25:18.