EM: Neljapaat B-Finaalis teised

Eelmisel nädalavahetusel peeti Euroopa Meistrivõistluseid Lucernis, kuhu saadeti Eestit esindama kahe- ja neljapaat.

Kahepaat koosseisus Allar Raja ja Kaur Kuslap olid eelsõidus viiendad ajaga 7:02,77 ning pidid oma jõudu katsuma edaspidi vahesõidus. Vahesõit läks kahepaadil ajaliselt paremini lõpetades ajaga 6:22,19 kuid sellegi poolest ei pääsenud kahepaat A/B poolfinaalidesse ning jätkasid oma võistlust edaspidi C/B poolfinaalidesse.

Poolfinaalis oli kahepaat edukalt esimene lõpetades ajaga 6:43,96, edestades Venemaad viie sekundiga. C-finaalis lõpetasid Raja ja Kuslap kolmandal kohal ajaga 6:27,04 mis andis neile kokkuvõtlikult 15. koha. Kahepaate oli kokku  19.

Neljapaat koosseisus Kaspar Taimsoo, Tõnu Endrekson, Sten-Erik Anderson ja Jüri-Mikk Udam olid oma eelsõidus neljandal kohal ajaga 6:01,41. Mis tähendas neile samuti vahesõitus jõuproovi. Vahesõidus tegi neljapaat suurepärase töö võites oma vahesõidu ajaga 5:51,95 ning tagasid sellega pääsme A/B poolfinaalidesse.

Poolfinaalis pidi kvartett leppima viienda kohaga mis lõpetati ajaga 5:57,33 ning sellega läks kvartett edasi B-Finaali. B-Finaalis neljapaat pidi tunnistama Venemaa paremust ja lõpetas teisel kohal ajaga 5:55,31 ning tagas sellega endale kokkuvõtlikult 8. koha. Neljapaate oli kokku 14.

Kõiki tulemusi näeb siit