Eesti U23 ja noorte meistrivõistluste tulemused

Laupäeval kell 13:00 algasid eelsõitudega Pärnu jõel Eesti U23 ja noorte meistrivõistlused. Täna lõppenud võistlustelt tõid Kalevile medaleid järgnevad sportlased:

Esimene päev

Poiste B klassi ühepaadil võitis Eesti noorte meistritiitli Johann Poolak saades tulemuseks 7:30,1. Ka kolmas koht tuli Kalevisse – Marko Laius võitis ajaga 7:37,5 pronksi.

Poiste C klassi kahepaadid võistlesid 1000 meetrisel distantsil. Esikoha võitsid kalevlased Sander Sihver ja Rain Harjus ajaga 3:22,9.

Ka tüdrukute C klassi ühepaatidel oli võistlusdistantsiks 1000 meetrit. Kalevlastest oli edukaim Kristel Gustavson, kes ajaga 3:59,6 võitis teise koha.

Poiste A klassi roolijata kahepaatidel õnnestus Silver Käsperil ja Bert Reilal võita kolmas koht ajaga 7:21,8.

U23 meeste kahepaatidel oli ajavõtuga probleeme, kuid tulemusi see ei mõjutand. Ligi üheksa sekundilise eduga võitsid esikoha Martin Laius ja Geir Suursild. Teise koha said Joosep Laos ja Karl Koppel, kes omakorda võitsid kolmandat kohta pea kümne sekundilise eduga.

Poiste B klassi neljapaatidel võitsid esikoha kalevlased Marko Laius, Johann Poolak, Sander Sihver ja Ander Koppel, kes finišeerusid ajaga 6:16,1.

Poiste A klassi ühepaadil võitis Pärnu SK sõudjate järel ajaga 7:17,8 kolmanda koha Mark-Felix Mumma.

Esimese võistluspäeva lõpetas nagu ikka võistluste suurimate paatide mõõduvõtt – tüdrukute kaheksapaadid. Esimese koha võitsid Pärnu Sõudeklubi neiud ajaga 6:53,4. Kalevi tüdrukud, koosseisus Andra-Laura Meeksa, Hanna Vask, Veera Elina Huovinen, Jaanika Kersalu, Agnes Sepa, Annemari Tatra, Cassandra Raidla, Kristel Gustavson ja roolija Grete Alttoa, olid ajaga 7:04,9 teised. Kolmanda koha said TÜ ASKi neiud ajaga 7:05,7.

Teine päev

Poiste B klassi kahepaatidel võitsid esikoha Marko Laius ja Johann Poolak ajaga 7:00,0.

Poiste A klassi roolijaga neljapaadil võitsid ajaga 6:55,2 kolmanda koha Mark-Felix Mumma, Kaspar Majas, Silver Käsper, Bert Reila ja roolija Ander Koppel.

U23 meeste roolijata kahepaatidel võitsid esikoha Martin Laius ja Karl Koppel finišeerudes ajaga 6:59,8. Teise koha said Joosep Laos ja Geir Suursild ajaga 7:08,7.

IMG-20130825-WA0000
Martin Laius, Karl Koppel, Joosep Laos ja Geir Suursild Kalevi sõudekeskuses

Poiste C klassi ühepaatidel oli võistlusdistantsiks 1000 meetrit ning seal õnnestus meistritiitel võita Sander Sihveril, kes ajaga 3:56,1 napilt aga kindlalt võitis teist kohta. Viljandlane Joonas Toom ületas finišijoone ajaga 3:56,9.

Tüdrukute C klassi kahepaatidel võitsid ajaga 4:05,2 esikoha Gerlyn Triksberg ja Kristel Gustavson.

U23 meeste ühepaatidel kuulus ajaga 7:14,4 meistritiitel Geir Suursillale, teise koha sai Joosep Laos finišeerudes ajaga 7:27,1.

Ka teise päeva lõpetas kuninglik kaheksapaatide võistlus, seekord poiste oma. Esimese koha said ajaga 6:10,9 Pärnu Sõudeklubi poisid, teine koht kuulus aga Kalevile. Ajaga 6:15,6 võitsid teise koha Mark-Felix Mumma, Kaspar Majas, Silver Käsper, Bert Reila, Marko Laius, Johann Poolak, Kairo Pettai, Joosep Veltson ja roolija Ander Koppel. Kolmanda koha said Viljandi sõudeklubi noormehed ajaga 6:16,8.

Kokkuvõttes toodi Kalevile 9 kulda, 6 hõbedat ja 4 pronksi.