Eesti Kalevi infokiri 2013

Eesti Spordiselts Kalev on koostanud infokirja, kus kirjeldatakse seltsi poolt korraldatud üritusi ja nende tulemusi, mida huvilistel on kindlasti põnev lugeda.

Samas on toodud ka informatsioon Kalevi e-poe kohta, kust on võimalik soetada endale erinevaid esemeid Kalevi sümboolikaga, näiteks dressipluuse, veste, särke, põlvikuid ja erinevaid meeneid. Vaata kindlasti e-poe linki, et toodetega tutvuda.

___________________________________________________________________________________

KALEVI E-POOD

Eesti Spordiselts Kalev on avanud oma kodulehel e-poe http://www.eestikalev.ee/?div=95-0, kust on võimalik osta erinevaid Kalevi sümboolikaga tooteid. Toodete valikust leiate Nike kaubamärgiga dressipükse, dressipluuse, spordisärke ja polosid. Samuti on valikus fliisist vestid ja jakid ning soft-shell jakid. Sümboolikast saab osta vihmavarjusid, seljakotte, rinnamärke, helkureid, pastakaid, saunalinasid, käsilippe, fännisalle jne.
Kalevlastele kehtib soodustus tavahinnast. Kõiki tooteid on võimalik proovida Eesti Spordiseltsi Kalev kontoris Pärnu mnt 41, Tallinn. Soovi korral saab riietele lisada oma klubi logo või embleemi soodsamalt Fifaast.
Ostu on lihtne sooritada otse kodulehelt lisades soovitud toote ostukorvi. Tellimuse võib esitada ka e-posti teel aadressil tellimus@eestikalev.ee.
 ÜHISPROJEKT “NAISED JA SPORT”
 
Eesti Spordiselts Kalev alustas juunis 2013 koostöös Ühendus Sport Kõigile, Spordimeditsiini SA ja Eesti Spordimeditsiini klaster Sportest´iga ühisprojektiga “Naised ja sport”. Projektis osales 147 naisharrastusvõimlejat ja 14 treenerit. Pojekti raames toimusid naisharrastusvõimlejatele täiendkoolitused Pärnus ja seminar Haapsalus. Koostöös Rahvusraamatukogu personaliga valmis videoklipp, kuidas naised treenivad, miks on vajalik võimlemine ja mida treeningud neile annavad. Samuti annab treener Tiina Aasmann ülevaate võimlemise vajalikkusest naistele ja treeningtunni ettevalmistusest. Projekti eesmärgiks on suurendada liikumisharrastusega tegelevate tööealiste naiste arvu, ennetada naiste kutsehaigusi, töö iseloomust põhjustatud haiguste osakaalu ning spordivigastusi, tõsta naiste tervise- ja sporditeadlikkust ning seeläbi parandada elukvaliteeti ja töövõimet. Õppematerjal DVD-l on saadaval Eesti Spordiseltsi Kalev e-poes – http://www.eestikalev.ee/?div=95-0&toode=58.
 
 
 
Eesti Spordiselts Kalev, Eesti Kaitsevägi ja Kindral Johan Laidoneri Selts koostöös Kaitseliidu, Viimsi valla ja Eesti Olümpiakomiteega korraldasid 26.septembril 2013 Viimsi mõisapargis XIV kindral Johan Laidoneri olümpiateatejooksu. Kindrali mälestusele ja olümpia-aatele pühendatud teatejooks on kutsutud looma vaimset sidet kunagiste ja tänaste põlvede vahel. Kohaletulnuid tervitasid kaitseminister Urmas Reinsalu, Viimsi vallavanem Haldo Oravas ja Kaitseliidu ülem brigaadikindral Meelis Kiili, kes kuulutus võistluse avatuks. Mängis Kaitseväe orkester kolonelleitnant Peeter Saani juhendamisel. Kõikidele osalejatele ja pealtvaatajatele oli Eesti Sõjamuuseum – kindral Laidoneri Muuseum avatud ja sissepääs tasuta.

Teatejooksul osales 43 võistkonda, kokku üle 300 jooksja. Omavahel võtsid mõõtu 9 põhikooli, 5 gümnaasiumi, 3 ettevõtet/sõpruskonda/üliõpilasseltsid, 4 spordiklubi/kõrgkooli, 11 üld- ja 8 segavõistkonda kaitseväest/kaitseliidust. Võistkonnad olid 6-8-liikmelised ning iga jooksja läbis mõisapargis ligi 750m pikkuse distantsi.

Tänavuse, järjekorras 14-nda kindral Johan Laidoneri olümpiateatejooksu võitis Lõuna Kaitseringkonna võistkond ajaga 16:54,8.

http://www.eestikalev.ee/?div=1-7&news=5|0&newsnr=678&arhiiv

KRISTJAN PALUSALU XXVI MÄLESTUSVÕISTLUSED KREEKA-ROOMA MAADLUSES

25.-26.oktoobril 2013 korraldas Eesti Spordiselts Kalev koostöös Eesti Maadlusliiduga 26. Kristjan Palusalu mälestusvõistlused kreeka-rooma maadluses. Kalevi Spordihallis toimunud XXVI Kristjan Palusalu mälestusvõistlustel kreeka-rooma maadluses võitis esikoha raskekaalus pikalt vigastusega eemal olnud Ardo Arusaar.

Võistlustel osales kokku 45 maadlejat 7 riigist – Eesti (28), Läti (2), Leedu (5), Venemaa (3), Soome (3), Rootsi (1), Saksamaa (3). Osalejate arv kaalukategooria järgi – kuni 55 kg 5 osalejat, kuni 60 kg 7 osalejat, kuni 66 kg 7 osalejat, kuni 74 kg 2 osalejat kuni 84 kg 11 osalejat, kuni 96 kg 7 osalejat ja kuni 120 kg 6 osalejat. Eestlased jätsid koju 4 kulda, 4 hõbedat ja 3 pronksi. Kuni 96 kg seas sai esikoha Alo Toom, kuni 84 kg seas saavutas esikoha Eerik Aps ja kuni 55 kg kaaluvate meeste seas Anar Zeinalov. Võistluspäeva austasid oma kohalolekuga värske MMi hõbedamees Heiki Nabi, Kristjan Palusalu tütar Helle Palusalu ja kahekordne maailmameister August Englas.

Uuendusena pöörasime tähelepanu meeskondliku võistluse populariseerimisele ja rohkete võistkondade osalemisele. Selleks anti välja kuuele parimale võistkonnale rahaline auhind, lisaks said kolm paremat võistkonda karika ja diplomi. Auhinnalistest kohtadest said eesti võistkonnad: MK Juhan 3. koha, MK Nelson 4. koha ja SK Tapa 5. koha.

http://www.eestikalev.ee/?div=1-7&news=5|0&newsnr=679&arhiiv

http://sport.delfi.ee/news/varia/muu/fotod-eestlased-voitsid-palusalu-malestusvoistlustel-koguni-neljas-kaalukategoorias.d?id=66981518

http://sport.postimees.ee/2575446/vigastuse-seljatanud-arusaar-naasis-voidukalt

http://www.ohtuleht.ee/551289#7

http://www.ohtuleht.ee/551414

KÄIME KOOS 2013

KÄIME KOOS 2013 lõpetas oma hooaja 13.oktoobril Nõmme Spordikeskuses. Septembris-oktoobris toimusid veel etapid Lääne-Virumaal Porkunis ning Ida-Virumaal Ahtmel ja Pannjärvel.
Et propageerida liikumisharrastusi, kaasata ulatuslikumalt elanikkonda korrapärasele tervisekäimisele ning muuta regulaarne liikumine inimeste elustiili osaks, korraldas Eesti Spordiselts Kalev 2013 aastal tervisekäimise sarja „Käime koos!“, mis koosnes 12 etapist erinevatel käimis- ja matkaradadel üle Eesti ja väljaspool Eestit. Kavas olid tervisekäimised linna, -kultuuri ja loodusõpperadadel. Osalejad said valida erineva pikkusega radade vahel (2, 3, 5, 7, 8, 14, 15 km olenevalt etapist). Igal etapil sai laenutada käimiskeppe ja enne rajale minekut teha soojendusvõimlemist. Peale igat etappi toimus kõikide osalejate vahel auhindade loosimine.
Kokku võttis KÄIME KOOS 2013 tervisekäimise sarjast osa 1776 suurt ja väikest käimishuvilist.

SUUR VÕIMLEMISEPÄEV HAAPSALUS
Eesti Spordiseltsi Kalev poolt korraldatud võimlemise reklaamüritustel on pikajaline traditsioon. Eelnevatel aastatel on Eesti Spordiselts Kalev koostöös Võimlemistreenerite Klubi Katrek  võimlemist reklaaminud Valgamaal, Võrus, Rakvere, Jõhvis,  Kohtla-Järvel, Paides,  Saaremaal, Viljandis. Sellel aastal kutsus Eesti Spordiselts Kalev koos Haapsalu Võimlemiskooliga KIRKE tippvõimlejaid ja harrastajaid võimlemist reklaamima ja propageerima kuurortlinna Haapsalusse 20.oktoobril 2013. Suurel Võimlemisepäeval osales üle 300 võimleja Haapsalust, Tallinnast, Keilast, Sindist, Viljandist ja Pärnust.

http://www.eestikalev.ee/?div=1-7&news=5|0&newsnr=682&arhiiv

KALEV OPEN 2013

9-10.novembril 2013 toimus Kalev Spa´s rahvusvaheline ujumisvõistlus Tallinn Invitational/Kalev Open 2013. Võistlustel osales 427 ujujat 40 klubist ja 10 riigist – Eestist, Lätist, Soomest, Poolast, Belgiast, Tšehhist, Venemaalt, Norrast, Hollandist ja USA-st.
Rahvusvahelise ujumisvõistluse Kalev Open avapäeva parimad tulemused ujusid Ralf Tribuntsov, Martti Aljand ja Martin Allikvee. 100 meetri rinnulidistantsi finaalis võitis Aljand Allikveed ühe sajandikuga. Euroopa meistrivõistluste A-normist olid mõlemad poole sekundi võrra kiiremad. Juunioride Eesti rekordi ujunud Allikvee läbis 100 meetrit rinnuli esmakordselt kiiremini ühest minutist ehk 59,67-ga. Ralf Tribuntsov läbis 100 meetrit selili 52,50-ga, mis rahvusvahelise punktitabeli põhjal oli ka selle päeva parim tulemus – täpselt ühe punkti võrra parem Martti Aljandi võiduajast. Karl Johannes Luht ujus juunioride Eesti rekordi 200 m selilidistantsil ajaga 2.04.42 ja Kregor Zirk uue poiste tipptulemuse 100 m vabaltujumises 52,85 sekundiga.

http://www.eestikalev.ee/?div=1-7&news=5|0&newsnr=683&arhiiv 
http://www.flickr.com/photos/euclassic/sets/72157637678441495/ 
https://www.facebook.com/photo.php?v=10201120690519075&set=vb.134665799886678&type=2&theater

KALEVI LAHTISED MEISTRIVÕISTLUSED VIBUSPORDIS

16.novembril 2013 toimusid Tartu täiskasvanute Gümnaasiumi võimlas (Nooruse 9, Tartu) Kalevi lahtised meistrivõistlused vibuspordis. Tartus toimunud Kalevi lahtiste meistrivõistlustega avati Eesti vibuspordi sisehooaeg. Reena Pärnat püstitas kaks Eesti rekordit.

Pärnat võitis eelringi tulemusega 284+291=575 silma. Maksimaalne tulemus 18 meetri harjutuses on 600 silma. 30 noole Eesti rekord kuulus varem 288 silmaga Anneli Preimannile ning koguharjutuse Eesti rekord oli juba varem Pärnat nimel – 570 silma. Pärnat võitis ka kogu võistluse edestades finaalis Siret Luike 6:2.

Sportvibu meeste klassis kohtusid finaalis samuti eelringi parimad – Pearu Jakob Ojamäe võitis Mart Muhelit 6:0. Plokkvibu klassi võitjad olid Evert Ressar ja Emily Hõim.

http://www.eestikalev.ee/?div=1-7&news=5|0&newsnr=687&arhiiv