24h sõit sõudeergomeetritel

30. novembril kell 9.00 antakse juba kolmandat korda Eestis start 24-tunni sõidule sõudeergomeetritel Concept2. Võistlusel püütakse parandada kehtivaid riigirekordeid ning rünnatakse ka maailmarekordit tandemsõidus. Ürituse käiku saab jälgida nii video kui statistilises otseülekandes Sõudespinning.ee kodulehe vahendusel.

Laupäeval asuvad Harku Sõudebaasis võistlustulle 5 võistkonda: neli tandemit ning segavõistkond. Võistluselt võib oodata mitut rekordit: kergekaalu 30-39. aastaste meeste maailmarekordit püüavad parandada Aleksei Lipintsov ja Jaanus Jaeger. 50-59. aastaste meeste maailmarekordit ründavad Aivar Vaus ja Madis Lõhmus. Esimest korda Eesti ajaloos võib ühe ööpäeva jooksul sündida mitu sisedõudmise maailmarekordit. Eesti rekordit püüab parandada sisesõudmise harrastajatest koosnev segavõistkond.

Eesti segavõistkondade rekordit hoiab enda nimel Viljandi Sõudespinningu võistkond, kes 24 tunni jooksul läbis 308,4km. 2013. aasta märtsis võtsid ööpäevase katsumuse ette Harku Sõudespinningu harrastajad. Võistluses startis meeskond ning naiskond – tulemuseks kaks Eesti rekordit, vastavalt 362,4 km ja 312,8km.

Lisainfo jõuproovist leiab aadressilt www.soudespinning.ee ja http://soudespinning.ee/live/.
Samalt lehelt näib võistluspäeval otseülekandes videopilti ning sõitude statistilisi näitajaid.

24h-live1

Sõudekeskus Kalevi sõbrad saavad kaasa elada Rait Merisaarele ja Joosep Veltsonile, kes võistlusest osa võtavad.